Asset Publisher Asset Publisher

Puchar Grupy Azoty na trasach biegowych w Mucznem.

W sobotę 12 stycznia na terenie Nadleśnictwa Stuposiany zainaugurowano Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich w sezonie 2018/2019.

Trasy narciarskie w Mucznem otrzymały homologację FIS na długości 1,7 km oraz 2,5 km i dlatego po raz pierwszy w Mucznem mogły się odbyć zawody Pucharu Grupy Azoty, którego organizatorem był Polski Związek Narciarski oraz Komitet Organizacyjny Pucharu Bieszczad wraz ze wsparciem Nadleśnictwa Stuposiany oraz Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. W sobotę biegacze i biegaczki rywalizowali w sprincie techniką klasyczną. Tego dnia najlepszym klubem okazał się MULKS Grupa Oscar z Tomaszowa Lubelskiego oraz UKS Hubal Białystok. W niedziele odbyły się biegi na długich dystansach również w stylu klasycznym. Triumfowali w tym dniu reprezentanci klubu NKS Trójwieś Beskidzka.

W załączniku .pdf dołączamy wszystkie wyniki. Odsyłamy również do strony PZN, gdzie znajduje się artykuł dotyczący zawodów: http://www.pzn.pl/biegi-narciarskie/aktualnosci/art1823,puchar-grupy-azoty-walczyli-na-dystansach-klasykiem.html

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzmy dalszych sukcesów.

Przypominamy, że 9 lutego 2019 roku odbędzie się V edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”, w którym udział mogą wziąć także amatorzy. Zapraszamy do Mucznego!

Tekst: Adrianna Natanek
Zdjęcia: Bogdan Pełdiak, Adrianna Natanek

resources-to-get