Lista aktualności Lista aktualności

Zakup choinek

Każdy z nas kojarzy święta z zapachem żywej choinki w domu. Jednak zanim się tak stanie, to choinkę należy z lasu wyciąć. Nie jest to jednak tak, że wycina się te „najlepsze”. Najczęściej drzewa – jodły czy świerki, które są pozyskiwane na choinki, są wycinane chociażby na specjalnie przygotowanych do tego powierzchniach – plantacjach lub spod linii energetycznych. Drzewka, które rosną pod liniami energetycznymi i tak należy wyciąć kiedy osiągną 5 metrów ze względów bezpieczeństwa. Jest to niezależne od tego czy zostaną sprzedane jako drzewka bożonarodzeniowe czy też nie. Dlatego warto wykorzystać taką okazję właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tendencja by mieć w domu żywą choinkę wzrasta, więc warto taką zakupić z legalnego źródła, chociażby w nadleśnictwach. Drzewo niewątpliwie wprowadzi do domu świąteczną atmosferę.

Pamiętajmy, że sztuczne choinki są nie ekologiczne. Do ich produkcji wykorzystywane są tworzywa sztuczne. Taka choinka rozkłada się nawet kilkaset lat! Oczywiście ma zdecydowanie więcej wad niż żywa choinka, która jest naturalna, ulega całkowitemu rozkładowi, wydziela zdrowotne olejki eteryczne i jest zdecydowanie tańsza niż choinka wyprodukowana z tworzywa.

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliście się w choinkę na tegoroczne święta, zachęcamy do zakupu takiej z lasu – Nadleśnictwo Stuposiany prowadzi przy siedzibie sprzedaż choinek.

Serdecznie zapraszamy!
 

Materiały do pobrania