Lista aktualności Lista aktualności

XXIX OGÓLNOPOLSKI RAJD LEŚNIKÓW

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, od 22 do 24 czerwca 2017 r. odbył się XXIX Ogólnopolski Rajd Leśników „Tropem Niedźwiedźa"

            Trasy przebiegały przez 14 nadleśnictw na terenie Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza. Czcigodną Brać Leśną miało zaszczyt przyjąć także Nadleśnictwo Stuposiany. Mili Goście zostali zakwaterowani w Mucznem, większość w Centrum Promocji Leśnictwa, pozostali w Domku Myśliwskim oraz okolicznych pensjonatach.

            Leśnicy zostali podzieleni na pięć grup a każdej z nich przydzielono koordynatora – pracownika Nadleśnictwa Stuposiany. Wśród atrakcji przygotowanych przez Nadleśnictwo znalazł się rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedzanie zapory wodnej w Solinie, skansenu w Sanoku, cerkwi w Łopience oraz synagogi w Lesku. Oprócz wycieczek wyjazdowych na leśników czekały wędrówki piesze pod opieką wykwalifikowanych przewodników górskich. Pomimo kapryśnej pogody zdobyto między innymi Tarnicę, Halicz, Bukowe Berdo, czy też Połoninę Wetlińską. Ponadto powędrowano do Źródeł Sanu. Po powrocie z wędrówek nie zabrakło atrakcji w samym Mucznem i okolicy. Goście mogli zwiedzić Zagrodę Pokazową Żubrów, czy też Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego. Ponadto zachwyt wzbudzał Kościółek pw. św. Huberta oraz Pawilon Wystawowy Fauny i Flory. Wieczory umilały zespoły muzyczne, oraz wspólne śpiewanie.

            Uczestnicy okazywali zauroczenie okolicą i gościnnością miejscowych oraz  deklarowali, że z przyjemnością odwiedzą Bieszczady w przyszłości. Uroczyste zakończenie Rajdu miało miejsce w Sanoku i uczestniczyło w nim prawie 2 tys. osób.

            Serdecznie dziękujemy Miłym Gościom za wspólnie spędzony czas i wyrażamy nadzieję na spotkanie podczas kolejnego Rajdu, który w przyszłym roku odbędzie się na terenie RDLP Łódź.