Lista aktualności Lista aktualności

UWAGA KONKURS!

Nowo narodzone żubry z zagrody w Mucznem oczekują na nadanie imienia. Z tym wyzwaniem Nadleśnictwo Stuposiany uprzejmie zwraca się do wszystkich sympatyków największego ssaka polskich lasów.

Ostatnimi czasy Nadleśnictwo Stuposiany podzieliło się z Państwem swoją radością wynikającą z powiększenia „Rodziny Żubrów" w Zagrodzie Pokazowej w Mucznem. W związku z tym faktem, pragniemy nadmienić, że u „Maluszków" wszystko w porządku, rosną i nabierają sił. Wędrując po zagrodzie i zapoznając się ze światem zorientowały się, że każdy z napotkanych żubrów ma swoje własne imię, dlatego z utęsknieniem czekają na swoje własne.

Nazywanie żubrów nie jest jednak sprawą łatwą. Zgodnie z zasadami prowadzonej Księgi Rodowodowej Żubrów, wszystkie osobniki linii białowiesko-kaukaskiej, które przychodzą na świat w zagrodach muszą przybierać imiona zaczynające się od liter „PU" (Np. „Pulpit"). Kierując się tym, że kreatywność Szanownych Państwa nie zna granic zwracamy się z uprzejmą prośbą o nadsyłanie propozycji imion dla młodych żubrów: byczka – imię męskie, cieliczka – imię żeńskie.

Zasady konkursu i nadsyłania propozycji imion:

  1. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną propozycję imion dla obu żubrów (wpisujemy w zgłoszeniu dwa imiona - 1 imię męskie oraz 1 imię żeńskie).
  2. Imiona muszą zaczynać się od liter „PU".
  3. Imiona powinny być unikatowe, łatwe w użyciu.
  4. Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, z wpisaniem imienia i nazwiska autora, na adres e-mail: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl, do 31 lipca 2017 roku.
  5. Komisja dokona wyboru najtrafniejszych imion. Następnie spośród nich, w drodze losowania wyłoniony zostanie zwycięza.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 12 sierpnia 2017 roku.
  7. Dla zwycięzców przewidziane nagrody.

Tekst: Marcin Staniszewski

Zdjęcia: Tomasz Różycki