Lista aktualności Lista aktualności

UROCZYSTE OTWARCIE WIELKIEGO SZLAKU LEŚNEGO

Delegacja z Nadleśnictwa Stuposiany 7 lipca bieżącego roku wzięła udział w uroczystym otwarciu Wielkiego Szlaku Leśnego „Wilczym Szlakiem".

 

            Wielki Szlak Leśny jest projektem Lasów Państwowych mającym w swoim założeniu utworzenie sieci ścieżek edukacyjnych przebiegających przez terytorium Polski. Z radością informujemy, że wśród 8 miejsc związanych tematycznie z Wilkiem znalazło się także Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

            Uroczyste otwarcie Szlaku miało miejsce w umownym  pierwszym punkcie trasy  na terenie Wilczego Szańca (siedziba Adolfa Hitlera podczas II Wojny Światowej) w Gierłoży (Nadleśnictwo Srokowo). Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Pan Konrad Tomaszewski wraz z przedstawicielami lokalnych władz. Podczas swojego przemówienia Pan Dyrektor zaznaczył, że w ramach projektu będą oferowane różne świadczenia w zakresie wypoczynku biernego, rekreacji, sportu, a także turystyki krajoznawczo-historycznej. Właśnie dlatego na szlaku leży również Centrum Promocji Leśnictwa wraz z pełną ofertą edukacyjną i turystyczną zaadresowaną do szerokiego grona odbiorców.

            Po uroczystym otwarciu każde z Nadleśnictw znajdujących się na „Wilczym Szlaku" zaprezentowało swoją okolicę oraz atrakcje jakie czekają na odwiedzających. Wśród prezentujących nie zabrakło Nadleśnictwa Stuposiany, w imieniu którego głos zabrała Zastępca Nadleśniczego, Pani Ewa Tkacz.

            Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie stanowić będzie dużą promocję tak dla Nadleśnictwa, jak i dla całych Bieszczadów i Podkarpacia.

 

Tekst: Marcin Staniszewski