Lista aktualności Lista aktualności

To już 400 000 !!!

W dniu 9 kwietnia 2017 r. „stuposiańskie" żubry doczekały się 400-tysięcznego odwiedzającego. W ciągu niedzielnego popołudnia do zagrody przybyło ponad 300 osób. Szczęśliwym czterystatysięcznym gościem została Pani Monika z Łańcuta, którą pracownicy Nadleśnictwa Stuposiany miło zaskoczyli podarowaniem upominku, a całe wydarzenie zostało uwiecznione na pamiątkowej fotografii.

Zagroda Żubrów w Mucznem jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie Nadleśnictwa Stuposiany, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Oprócz pojedynczych osób, nasze żubry odwiedzane są również przez wycieczki szkolne i turystyczne. Coraz popularniejsze stają się tematyczne zajęcia edukacyjne dla zorganizowanych grup.

Cieszymy się z tak licznych odwiedzin i zapraszamy osoby, które jeszcze nie miały okazji być u bieszczadzkich żubrów.

Zapraszamy również do Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Tam, w pawilonie wystawowym, można popodziwiać florę i faunę bieszczadzkich lasów. Jest to alternatywa na kapryśną pogodę, bądź forma podpatrzenia tego, co można ciekawego zobaczyć wędrując po lesie.

Do zobaczenia w Zagrodzie!

Tekst: Monika Mizgała