Lista aktualności Lista aktualności

Media World Cup Series 2017

Media World Cup Series 2017 to cykl imprez dla dziennikarzy z całego świata. W tym roku organizowane zawody i imprezy towarzyszące odbywają się w atrakcyjnych turystycznie regionach Polski. Jednym z głównych założeń przedsięwzięcia jest promocja Polski i jej walorów turystycznych na arenie międzynarodowej.

Jedna z dyscyplin organizowanych zawodów (kolarstwo szosowe) odbyła się na terenie Powiatu Bieszczadzkiego. Zawodnicy wystartowali 26 maja z Ustrzyk Dolnych by jadąc między innymi przez Solinę, Terkę i Wetlinę dotrzeć do mety zorganizowanej przez Nadleśnictwo Stuposiany przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Na zawodników czekała kolacja, po której dokonano uroczystego zakończenia zawodów. Nagrody wręczał Starosta Powiatu Bieszczadzkiego Pan Marek Andruch, Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego Pan Ryszard Urban, Wójt Gminy Solina Pan Adam Piątkowski, Pan Mariusz Herman – Organizator Media World Cup Series 2017 oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany Pan Jan Mazur. Po dekoracji zawodników rozpoczęła się biesiada połączona z degustacją potraw regionalnych a na scenie wystąpiły zespoły folkowe. Dodatkowo uczestnicy mogli poznać faunę i florę Bieszczadów odwiedzając Pawilon Wystawowy, natomiast w sali konferencyjnej odbyło się prezentacja Pana Pavla Ďuriša, dotycząca „Parku Gwiezdnego Nieba".

Spotkanie przebiegło w życzliwej i pogodnej atmosferze, natomiast wśród uczestników pochodzących z różnych państw całego świata dało się poznać duże zauroczenie Bieszczadami oraz uznanie dla gościnności organizatorów.

Tekst: Marcin Staniszewski

Zdjęcia: Bogdan Pełdiak