Lista aktualności Lista aktualności

Ferie z Nadleśnictwem Stuposiany

Edukatorzy z Nadleśnictwa Stuposiany organizują podczas ferii zajęcia edukacyjne z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej. Zajęcia te są cykliczne (15.01-25.02) i odbywają się w Centrum Promocji Leśnictwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 11.00.

W poniedziałki rozmawiamy o ptakach zimujących w naszym kraju oraz jak mądrze i świadomie je dokarmiać, by przetrwały zimę w dobrej kondycji. W ramach tych zajęć uczestnicy wykonują własnoręcznie karmniki. We wtorki jest wycieczka do Zagrody Pokazowej Żubrów, która leży na terenie Nadleśnictwa Stuposiany.

Są to zajęcia podczas których uczestnicy mogą stanąć z żubrem „oko w oko” oraz poznać ciekawostki dotyczące tego gatunku i co kryje się pod tajemniczym słowem „łałok”. Środy są dedykowane bieszczadzkiej faunie.

 

Najpierw wizyta w Pawilonie Wystawowym, by przygotować się merytorycznie, a następnie idziemy wraz z uczestnikami poszukiwać tropów zwierząt w ich naturalnym środowisku. W czwartki gościmy leśniczych pracujących w Nadleśnictwie Stuposiany.

Opowiadają oni o swojej pracy, o lesie, który jest dla nas tak ważny i należy o niego dbać i go pielęgnować jak również o bezpieczeństwie w lesie, które jest niezmiernie ważne.

 

Zajęcia są również urozmaicone prezentacją sprzętów w który leśniczowie są wyposażeni oraz w element terenowy – nauka pomiaru wysokości drzew stojących.

Nie zabrakło u nas również bezpieczeństwa w górach, właściwego przygotowania do wędrówek oraz elementów pierwszej pomocy. Zajęcia dedykowane temu zakresowi przypadają w piątki.

Edukatorzy zadbali również o dobrą atmosferę. Zajęcia te są przeprowadzane w formie warsztatowej, tak, by zainspirować wszystkich do bliższego kontaktu z naturą i poszerzyć horyzonty.

Warto wspomnieć, że oprócz najmłodszych w zajęciach czynny udział biorą również rodzice, co niezmiernie nas cieszy, bo świadczy to o dużym zainteresowaniu tematyką przeprowadzanych zajęć.

Brak planów na ferie? Zaglądnijcie do Mucznego, tam dobra zabawa jest gwarantowana, a jedyne co trzeba zabrać ze sobą na zajęcia to dobry humor!