Lista aktualności Lista aktualności

Centrum Promocji Leśnictwa nagrodzone w konkursie „Modernizacja Roku 2016”

Z wielką radością informujemy, że 24 sierpnia 2017r. przedstawiciele Nadleśnictwa Stuposiany uczestniczyli na Zamku Królewskim w Warszawie w wielkiej gali finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku 2016”. Nagrody i wyróżnienia wręczono w 13 kategoriach. Oprócz obiektów z całej Polski, w tej edycji konkursu uczestniczyły tez obiekty z zagranicy, co podniosło rangę całej imprezy.

Nadleśnictwo Stuposiany reprezentował Nadleśniczy Pan Jan Mazur oraz Sekretarz Nadleśnictwa Pan Adam Drapała. W kategorii „Hotelarsko-turystycznej” obiekt Nadleśnictwa Stuposiany biorący udział w Plebiscycie pod hasłem: „Przebudowa dawnego hotelu robotniczego na Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem” zdobył cała koronę nagród – główną nagrodę tj. tytuł „Modernizacja roku 2016”, wyróżnienie za I miejsce w głosowaniu internetowym oraz nagrodę Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych za najładniejszy obiekt.

Stary hotel robotniczy, który powstał na początku lat 70-tych był miejscem zakwaterowania dla robotników leśnych. Później nastąpił okres pięcioletni, w którym rządy na tym terenie sprawował pułkownik Kazimierz Doskoczyński z Urzędu Rady Ministrów. Po powrocie pod opiekę Lasów Państwowych obiekt w dalszym ciągu pełnił swoją pierwotną funkcję, aż do modernizacji. Teraz w wyniku przebudowy powstał nowoczesny obiekt, który został doceniony przez Kapitułę konkursu „Modernizacja roku 2016”. Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem funkcjonuje blisko od roku, odwiedza go tysiące turystów. Jest magnesem, który przyciąga ludzi z całej Polski i z zagranicy.

Nadleśnictwo Stuposiany serdecznie dziękuje za każdy oddany przez Państwa głos na Centrum Promocji Leśnictwa w głosowaniu internautów. To za Państwa przyczyną możemy się dzielić dzisiaj radością z wygranej! Dziękujemy i zapraszamy do Mucznego!