Lista aktualności Lista aktualności

BIESZCZADZKI BIEG NARCIARSKI „TROPEM ŻUBRA” PO RAZ CZWARTY W MUCZNEM

W sobotę, 10 lutego 2018r. odbyła się IV edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”. Tym razem pogoda zaskoczyła zarówno organizatorów jak i zawodników – naturalna pokrywa śnieżna przyszła w samą porę, umożliwiając dobre przygotowanie trasy.

Dobre warunki pogodowe zachęciły 128 zawodników do wystartowania w Biegu. Część z nich przyjechała wcześniej, by zapoznać się z trasą, reszta dotarła w sobotę. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał o godzinie 10.00 Nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany Pan Jan Mazur, natomiast sygnał do startu Biegu Głównego nadał Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych Dyrekcji Regionalnej w Krośnie Pan Artur Królicki.

            W Biegu Głównym, po przebyciu 9 km, pierwszy na mecie pojawił się Pan Robert Gleń, natomiast wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Pani Aleksndra Fundanicz. Po Biegu Głównym do zawodów przystąpili Juniorzy Młodsi. Najszybszą Juniorką Starszą okazała się Marta Chwostyk, a najszybszym Juniorem Hubert Tomaszek. Najwięcej emocji wśród rodziców wywołali Juniorzy Młodsi. Jak się okazuje nic tak nie cieszy jak widok swojej pociechy pokonującej z uśmiechem metr za metrem. Wśród dziewczynek najszybsza była Martyna Rudziak, wśród chłopców Franciszek Sokół. W ramach Biegu zostały przeprowadzone III Mistrzostwa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym oraz Kategoria Leśników. Najszybszym Strażnikiem Granicznym był Pan Adam Dutka, najszybszą Strażniczką Pani Aleksandra Fundanicz. Wśród Leśniczek do mety najszybciej dotarła Pani Katarzyna Szczerbicka, a najszybszym Leśnikiem był Pan Teodor Furst. Szczegółowe wyniki zostaną zamieszczone na stronie Facebook Centrum Promocji Leśnictwa oraz stronie Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie (http://www.muczne-biegowki.pl).

            Patronat Honorowy nad Biegiem objęła Pani Dyrektor Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna, natomiast Telewizja Rzeszów relacjonowała wydarzenie w ramach programu „Zima  w Regionach”. Wszystkie nagrania dostępne są na stronie Telewizji Rzeszów, natomiast linki do nich można znaleźć na profilach Facebook Centrum Promocji Leśnictwa oraz Nadleśnictwa.

            Załoga Nadleśnictwa Stuposiany serdecznie gratuluje Zwycięzcom oraz cieszy się z tak dużego zainteresowania Biegiem. Pozytywne głosy zawodników dotyczące  trasy są najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowania. Motywują do dalszej owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, które kolejny raz stanęło na wysokości zadania.

            Korzystając z doskonałej aury Organizatorzy zachęcają do odwiedzin Mucznego i nieodpłatnej penetracji na biegówkach przygotowanych tras.

 

Tekst: Marcin Staniszewski

Zdjęcia: Bogdan Pełdiak