Lista aktualności Lista aktualności

„Lato w regionach” z bieszczadzkiego lasu

W sobotę 8 lipca ogólnopolska TVP3 wyemituje kolejne odcinki programu „Lato w regionach" realizowane na Podkarpaciu. Tym razem ekipa Telewizji Rzeszów odwiedzi Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie". W programie będzie mowa o bogatej faunie i florze oraz atrakcjach kulturowych niższej części Bieszczadów.

TVP3 Rzeszów z programem „Lato w regionach" odwiedzi cztery nadleśnictwa wchodzące w skład LKP, pokazując miejsca, które warto zobaczyć, zanim wyruszy się w wyższe partie Bieszczadów. Prezenterzy: Ilona Małek i Marcin Pawlak przekonywać będą do pieszych i rowerowych wycieczek, podczas których można oglądać dziką przyrodę, odkrywać pamiątki historyczne i podziwiać krajobrazy z licznych punktów widokowych. Ekipa telewizyjna odwiedzi Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, które stanowi doskonałą bazę wypadową na trasy piesze, konne i narciarskie. Z Centrum Promocji Leśnictwa niedaleko do pokazowej zagrody żubrów. To obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki odwiedzającej Bieszczady. W kolejnych wejściach antenowych leśnicy będą opowiadać o atrakcjach tego terenu, jak również o zawiłościach prowadzonej tu gospodarki leśnej.

Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie" utworzono w 2011 r. na terenie Nadleśnictw Stuposiany, Lutowiska i Cisna.  W 2015 roku został on powiększony o teren Nadleśnictwa Baligród i kolejne części (obręby) Nadleśnictw Lutowiska i Cisna. Jego obszar mierzy 69,5 tys. ha. Zadaniem LKP jest promocja gospodarki leśnej oraz ochrona zasobów przyrody w lasach. Na obszarze kompleksu znajduje się 7 rezerwatów przyrody.

Odcinki „Lata w regionach" z Leśnego Kompleksu Promocyjnego w sobotę 8 lipca w TVP3 o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30 i 16.55. Programy można oglądać także na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów oraz w serwisie TVP Bieszczady na Platformie Hybrydowej TVP.

 

Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie